اول آگوست مصادف با 10 مرداد، روز جهانی وب

اول آگوست مصادف با 10 مرداد، روز جهانی وب


فهرست محتوا پنهان
۱۰ مرداد مصادف با اول آگوست، روز جهانی وب

 ۱۰ مرداد مصادف با اول آگوست، روز جهانی وب

 

روز جهانی وب هر سال در اول آگوست جشن گرفته می شود. این یک جشن جهانی است که به مرور وب اختصاص داده شده است، فعالیت های آنلاینی که جهان را در نوک انگشتان ما قرار می دهد.

تیم برنرز لی، دانشمند بریتانیایی، در سال ۱۹۸۹، زمانی که در سرن کار می کرد، شبکه جهانی وب (WWW) را اختراع کرد. وب در ابتدا برای پاسخگویی به تقاضا برای اشتراک گذاری خودکار اطلاعات بین دانشمندان در دانشگاه ها و موسسات در سراسر جهان طراحی و توسعه داده شد.

معمولاً اعتقاد بر این است که وب جهانی و اینترنت چیزهای مشابهی هستند. اما، در واقع اینطور نیست. تاریخچه اینترنت بسیار فراتر از وب جهانی است. شبکه جهانی وب در واقع یک رسانه اطلاعاتی در سراسر جهان است که به وسیله آن افراد می توانند با استفاده از رایانه خود در هنگام اتصال به اینترنت به آن دسترسی داشته باشند. بنابراین، وب جهانی، که معمولاً به عنوان WWW، W3 یا وب شناخته می شود، یک سیستم به هم پیوسته از صفحات وب عمومی است که از طریق اینترنت قابل دسترسی است. وب همان اینترنت نیست. وب یکی از بسیاری از برنامه های کاربردی است که بر روی اینترنت ساخته شده است.

شبکه جهانی وب اینترنت را به روی همه، نه فقط دانشمندان، باز کرد. این جهان را به گونه ای به هم متصل کرد که دریافت اطلاعات، اشتراک گذاری و برقراری ارتباط را برای مردم بسیار آسان تر کرد. از آن زمان به مردم این امکان را می دهد که کار و افکار خود را از طریق سایت های شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها، اشتراک گذاری ویدیو و موارد دیگر به اشتراک بگذارند. به این ترتیب، شبکه جهانی وب به پلتفرم نرم افزاری غالب جهان تبدیل شده است و به عنوان ابزار اصلی میلیاردها نفر در سراسر جهان برای تعامل با اینترنت باقی مانده است.

اولین صفحه وب در ۶ آگوست ۱۹۹۱ راه اندازی شد. این صفحه به اطلاعات پروژه جهانی وب اختصاص داشت. این بر روی یک کامپیوتر NeXT در سازمان اروپایی تحقیقات هسته ای، سرن اجرا شد.

آدرس اولین صفحه وب : http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html

برگرفته از بخش خبری وبمسترهفت

نویسنده وبلاگ : یاسر بابایار 
اول آگوست مصادف با 10 مرداد، روز جهانی وب

اول آگوست مصادف با 10 مرداد، روز جهانی وب

 پیام تبلیغاتی 

  • سراب وب جهت توسعه کادر فنی و پشتیبانی خود، از افراد خلاق واجد شرایط ، کارآموز به صورت محدود دعوت به همکاری می‌نماید.
  • برای همکاری و ارسال رزومه به آدرس پست الکترونیکی support@sarabweb.ir میتوانید نوشته ها و رزومه ای از خود را ارسال بفرمائید.
  • همچنین برای مشاوره میتوانید با واتساپ 09143795708 در مکاتبه باشید.

⭐لینک اطلاعات بیشتر  : ⬇
صفحه استخدام در سراب وب
https://sarabweb.ir/workforce

لینک مشاهده پست اینستاگرامی  : ⬇

https://www.instagram.com/sarabweb.ir

لینک مشاهده پست تلگرامی : ⬇

https://www.t.me/sarabweb

این خبر رو حتما مطالعه بفرمائید!   معرفی دنیس ریچی، پدر علم برنامه نویسی

مشاوره سراب وب 

جهت مشاوره و راه اندازی وب سایت کسب و کار خود، فرم مربوطه را پر کرده و ارسال نمائید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خدماتبازاریابیتماس با پشتیبانی